5 ettevõtlusega seotud müüti
Autor: Jolan Henriette Koduvere
Ettevõtluses kipuvad müüdid ja levinud ettekujutused tihti tegelikkust varjutama. Ehkki ettevõtlus pakub palju võimalusi ja väljakutseid, võivad müüdid luua moonutatud arusaama sellest, mida ettevõtlus tegelikult endast kujutab. Artiklis vaatleme mõningaid levinud ettevõtlusega seotud müüte ning uurime, kuidas need võivad ettevõtjate mõtlemist ja tegevust mõjutada.
- Ettevõtja teab alati, mida teha
Tihtipeale ollakse veendunud, et ettevõtja on julge ja enesekindel isik, kes alati teab, mida teha. Tegelikult on ettevõtlus tihti seotud katsetamisega ning edukad ettevõtjad on need, kes julgevad küsida, õppida ja uute olukordadega kohaneda.
- Edukas ettevõtja peab 24/7 töötama
Arvatakse, et ettevõtja peab pidevalt kättesaadav olema ja edu saavutamiseks ööpäevaringselt töötama. Tegelikult on eduka ettevõtluse ja isikliku heaolu tagamiseks oluline töö- ja eraelu tasakaal. Ettevõtja peab omandama delegeerimise ja ajajuhtimise oskusi ning võtma aega ka puhkuseks ja taastumiseks.
- Edukas ettevõtlus eeldab suurt kapitali
Kuigi mõned ettevõtted vajavad suurt algkapitali, on paljud edukad ärid alustanud minimaalsete ressurssidega. Tänapäeval pakuvad digitaalsed tehnoloogiad ja internetiühendus palju võimalusi äri alustamiseks minimaalsete kuludega. Oluline on pigem leida õige äriidee ja rakendada selle elluviimiseks vajalikke strateegiaid.
- Äriidee peab unikaalne olema
Üks levinumaid müüte on see, et edukas äriidee peab olema täiesti unikaalne ja revolutsiooniline. Tegelikult ei pea äriidee alati täiesti uus olema. Sageli piisab sellest, kui suudad olemasolevat idee parendada või turul juba olemasoleva teenuse või toote pakkumist täiustada.
- Ettevõtjaks saamine eeldab vastavat haridust
Kuigi äriharidus võib olla kasulik ja väärtuslik ressurss ettevõtluse maailmas, ei ole see alati hädavajalik. Paljud edukad ettevõtjad on oma äri alustanud ilma formaalse ärihariduseta. Oluline on omandada vajalikud teadmised ja oskused ning õppida pidevalt uusi asju, olgu selleks siis kogemuste või iseseisva õppimise kaudu.
Ettevõtlusega seotud müüdid võivad tegelikkust varjutada ja luua ettevõtlusest vale ettekujutuse. On oluline mõista, et ettevõtlus nõuab pidevat tööd, visadust ja pühendumist ning edu saavutamine võib võtta aega. Ära lase müütidel end eksitada, vaid ole valmis oma unistuste poole liikumiseks vajalikke samme tegema ja nii oma vigadest kui ka kogemustest õppima.