Maapäeva tähistamine rohetiimidega toob kohalikud kogukonnad kokku, etedendada keskkonnasõbralikke praktikaid ja tõsta teadlikkust. Sündmusel korraldatakse talguid, roheteemalisi töötubasid, ideeturge ja tegevusi noortele, pakkudes praktilisi lahendusi ja inspiratsiooni rohealgatuste elluviimiseks. Piirkondlikud sündmused aitavad tugevdada koostööd ja julgustada jätkusuutlikku elustiili igal tasandil.
Maapäeva tähistamine sai alguse 2021. aastal EENA naiste eestvedamisel ning on laienenud ülemaailmseks tähistamiseks, kus naised annavad Maaemale lubaduse järgnevaks aastaks.
KUTSE OSALEMA TÖÖTOAS
22. aprillil tähistame Maapäeva – Eesti looduse ja kogukondade päeva. See on aeg mõelda, kuidas kohalik ettevõtlus saab areneda kestlikult ja konkurentsivõimeliselt, et tagada majanduse tugevus ja tulevikukindlus. Maapäev kutsub üles pöörama tähelepanu keskkonnale, kogukondade heaolule ning vastutustundlikule ettevõtlusele.
Just sel päeval on oluline arutada, kuidas väike- ja mikroettevõtted saavad kohaneda muutuvate oludega ning luua jätkusuutlikke ja elujõulisi ärimudeleid.
Milline on Eesti väikeettevõtluse tulevik?
Kas ja kuidas kohalik Eesti ettevõtlus saab olla kestlik ja konkurentsivõimeline?
Neile küsimustele otsime koos vastuseid töötoas 3K Eesti ettevõtjale „Kohalik, kestlik ja konkurentsivõimeline tulevik Eesti ettevõtjatele 2030 “.
22.aprillil EBSi aulas, Lauteri 3, Tallinn kl.16-19.
Oled oodatud osalema ja aktiivselt kaasa mõtlema.
Sündmuse avavad järgmised lühiettekandeid:
- Tulevikustsenaariumid. Ettevõtluse tulevik 2030. Madeleine Tults,Eesti Tuleviku-uuringute Instituudi meetodijuht
- Mikro- ja väikeettevõtete suurimad väljakutsed ja võimalused. Ille Nakurt-Murumaa, EVEA, president
- Eesti tooted ja põllumajandus, Eesti toit ja julgeolek.Kerli Ats, Eesti Põllumajandus- ja Kaubanduskoda, juhatuse esinaine
- E-kaubandus kui ekspordi võimaluste suurendamine, Hiina kauba mõju meie keskkonnale, Tõnu Väät, Eesti E-kaubanduse Liit, juht
Peale avaettekandeid moodustatakse teemapõhised töögrupid ühisteks aruteludeks, kus osalevad väikeettevõtjad ja valdkonna eksperdid ning mentorid. Arutelud võetakse kokku ettepanekutega ja ühise tegevuskavaga, mis esitletakse seejärel korraldajate poolt olulistele huvirühmadele