Jätkusuutlik kullapood Maltal – Deheb Jewellery
Autor: Ingrid Eomois
Deheb Jewellery (deheb tähendab malta keeles ‘kuld’) omanikeks on õed Helena Abela ja Mandy Zammit.
Nende ehtekollektsioonis on nii antiikseid leide 18. ja 19. sajandist kui ka kaasaegsemaid klassikalisi kuldehteid. Õdedel on veebipood ning kliente nii Maltalt kui ka laiemast maailmast.
Palusin Helenal vastata mõnele küsimusele, et seda huvitavat ettevõtmist ka eesti ettevõtjatele tutvustada.
Millal te oma ettevõtte asutasite ja mis inspireeris teid selle huvitava kontseptsiooniga välja tulema?
Asutasime Deheb Jewellery koos õega 2020. aastal. Projekt sai alguse meie mõlema armastusest ehete vastu – juba lapsepõlvest mäletan, kuidas otsisime aardeid vanaema ehtekarbist ja jälgisime imetlusega, kuidas ema ennast peegli ees väljaminekuks sättis. Suuremaks sirgudes kiindusime eriliselt antiiksetesse kuldehetesse ja olime lummatud nende peentest detailidest ja unikaalsest disainist. Panime tähele, et paljudel Malta juveeliäridel puudus veebipood – nii otsustasime luua platvormi, kus tutvustame unikaalseid kuldehteid, mis esitlevad ja väärtustavad Malta kultuuripärandit.
Ettevõtte jätkusuutlikkus ja keskkonnasõbralikkus on teile selgelt olulised. Kuidas plaanite saada 100% jätkusuutlikuks ettevõtteks ja millised on teie peamised keskkonnasõbralikud meetmed?
Eelkõige kajastub meie pühendumus jätkusuutlikkusele selles, et meie ehtekollektsioon koosneb ehetest, mis pole uued, vaid kullast ehetest, millel on ka enne olnud omanikke. Keskendume just unikaalsete ja põnevate antiiksete ehete leidmisele, sekka ka “kaasaegset klassikat”. Julgustame mõtteviisi, mis inspireerib ostma nn kasutatud ehteid. Toetame juveliiride kogukonda Maltal, kuna
neil endil on sageli raskem ostjani jõuda.
Me ei müü odavaid koopiaid, mis lõpetavad prügilas, vaid pakume klientidele kuldehteid, mis on tõhusaks investeeringuks ja mille väärtus ajaga vaid kasvab.
Meie ettevõttel on minimaalne süsinikujalajälg – hangime kogu kauba Maltalt ja kohaletoimetamiseks kasutame riikliku postifirma teenuseid. Alternatiivina kasutame DHLi, mis toetab algatusi, mis kompenseerivad süsinikdioksiidi heitkoguseid. ‘
Ehete pakkimiseks kasutame kangast kotte, mis on valmistatud mööbliriide jääkidest ja on taaskasutatavad. Samuti tegutseme ainult veebis ja meil puudub füüsiline kauplus.
Meie eesmärgiks on üha suurendada oma ehtekollektsiooni ja oleme alati avatud uutele keskkonnasäästlikele algatustele
Kuidas leiate oma kaunid ja unikaalseid ehted? Olen kindel, et igal ehtel on põnev lugu! Kas te saaksite jagada mõnda lugu meiega?
Investeerime palju aega just põnevate juveeli- ja antiigipoodide otsingutesse ja sealt me oma aarded leiamegi! Meenub üks südamlik lugu, kui otsisime kliendile kihlasõrmust. See oli põnev kogemus, mis rõhutas just seda, et igal ehtel on rikkalik ajalugu ja sageli ka kirevad omanikud minevikus.
Millised on olnud teie suurimad väljakutsed ettevõtte loomisel ja juhtimisel?
Üks suurimaid väljakutseid, millega oleme silmitsi seisnud, on eristuva ja silmapaistva veebipoe loomine turul, mis on juveelibrändidega küllastunud. Lisaks nõuab unikaalsete ja kõrgekvaliteediliste toodete hankimine märkimisväärselt aega ja vaeva. Just need väljakutsed on meid ajendanud tegema uuendusi ja looma tugevaid suhteid kohalike juveliiride ja meistritega. See rikastab meie kollektsiooni ja muudab kliendikogemuse nauditavamaks.
Kas teil on nõuandeid ambitsioonikatele naisettevõtjatele, kes plaanivad alustada rohelist, jätkusuutlikku äri?
Minu nõuandeks naisettevõtjatele on jääda truuks oma kutsumusele ja väärtustele. Jätkusuutliku äri loomine nõuab pühendumust, kuid see pakub ka suurt rahuldust.
Keskenduge brändi loomisele, mis peegeldab teie pühendumust jätkusuutlikkusele ja ärge kartke uuendusi ja värskeid ideid! Tugevad suhted kogukonna ja koostööpartneritega on samuti üliolulised.
Olge kannatlik ja järjekindel—edu jätkusuutlikus äris on sageli aeganõudev, kuid pingutust väärt.